Informacje

Rewanże w rozgrywkach piłki siatkowej

12-01-22 - Dodany przez - cutecate32

Które drużyny staną do rewanżowych pojedynków w rozgrywkach piłki siatkowej?

Polskie rozgrywki zostały już powtórzone w tym roku, w półfinałach. Polska drużyna Natus Vincere pokonała Asseco Prokom, zdobywając tytuł i zmierzy się z polską drużyną Srebrna Sukces, która zdobyła mistrzostwo Polski.

Nie wiemy jeszcze, które drużyny zmierzą się w polskich playoffach, ale jesteśmy prawie pewni, że niektóre z tych samych zespołów zmierzą się ponownie. Sukces i Natus Vincere spotkały się w półfinale polskich playoffów, a są to dwie najlepsze drużyny na świecie. Nie wiemy, jak potoczą się losy rewanżu, ale na pewno będzie on niesamowity.

Jak zapowiadają się rewanże w rozgrywkach piłki siatkowej?

Pierwszy mecz pomiędzy polskimi drużynami Sukces i Natus Vincere był niesamowitym thrillerem. W meczu o stawkę obie drużyny zagrały do remisu 14-14, a obie wygrały po jednym secie.

Drugi set padł łupem Natus Vincere, które wygrało ostatni punkt 4-6, ale to tylko zwiększyło emocje. Decydujący okazał się tiebreaker, w którym obie drużyny wymieniały się punktami, aż w końcu polska seterka, Alicja Wieczorek, doprowadziła do wyrównania.

Mecz rewanżowy zapowiada się jeszcze lepiej, a polskie drużyny Sukces i Natus Vincere będą grać jeszcze mocniej po niesamowitym zwycięstwie w pierwszym meczu. Mają też szansę zostać pierwszą drużyną, która trzykrotnie wygra polskie playoffy, więc na pewno będą zmotywowani.

Co czeka nas w rewanżowych spotkaniach w rozgrywkach piłki siatkowej?

Dwie najlepsze drużyny z Ligi Polskiej zmierzą się ze sobą w playoffach. Dwie najlepsze drużyny z polskiej ligi to PGE Skra i Volero Gdynia. Będzie to pierwsze spotkanie tych dwóch drużyn od czasu powstania Ligi Polskiej.

Zwycięzca fazy playoff zmierzy się z obrońcą tytułu w Lidze Światowej. Dwie pozostałe drużyny Ligi Polskiej, AZS Poznań i BP Unia Oświęcim, również zmierzą się ze sobą. Dwie najlepsze drużyny z Pucharu Polski również zakwalifikują się do fazy playoff. Oczekuje się, że Liga Polska będzie jedną z najbardziej emocjonujących rozgrywek siatkarskich w tym roku.

Kiedy odbędą się rewanżowe spotkania w rozgrywkach piłki siatkowej?

Druga runda rozgrywek w Polsce odbędzie się między 6 a 8 października. Liga Światowa rozpocznie się 12 października, a liga polska zakończy się 19 października. Jest to napięty terminarz dla drużyn, z jednodniową przerwą pomiędzy rozgrywkami.

Polska liga jest jednak znana z intensywności i ducha zespołowego, a publiczność będzie gotowa wspierać zawodników w poznańskiej Arenie. Najbardziej interesującą rzeczą będzie atmosfera na trybunach, ponieważ kraje te mają dużą społeczność w mieście.