Informacje

Miłosz Zniszczoł: Biografia polskiego siatkarza

25-04-22 - Dodany przez - cutecate32

Miłosz Zniszczoł - biografia i najważniejsze wydarzenia

Urodzony w 1985 roku we Wrocławiu, Miłosz Zniszczoł zaczął grać w siatkówkę, gdy miał pięć lat. W trakcie swojej kariery Zniszczoł grał dla następujących klubów: Wrocław Waves, Blox Wrocław, ŁKS Łódź oraz w reprezentacji Polski.

Na arenie międzynarodowej Polak brał udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich i Mistrzostwach Świata. Zniszczoł grał również w Niemczech, Francji i Stanach Zjednoczonych. Od ponad dziesięciu lat jest żonaty ze swoją żoną Iwoną, z którą ma córkę. Miłosz Zniszczoł jest obecnie na emeryturze i poświęca swój czas na trenowanie młodych zawodników, aby przekazać im swoją wiedzę na temat gry. Życie osobiste Miłosza Zniszczoła

Jaka jest wartość Miłosza?

Obecnie wartość netto Miłosza Zniszczoła szacuje się na 500 tysięcy dolarów. Siatkarz dorobił się majątku dzięki karierze zawodowej i pracy trenerskiej.

Doświadczenie trenerskie

Miłosz Zniszczoł trenował w różnych krajach, takich jak Stany Zjednoczone, Hiszpania, Niemcy, Polska i Francja. Obecnie pracuje w Łodzi, w Polsce. Zniszczoł jest trenerem męskiej drużyny ŁKS Łódż, gdzie został zatrudniony pod koniec 2018 roku.

W tym sezonie pomógł drużynie dotrzeć do finału Pucharu Polski. Zniszczoł był również głównym trenerem drużyny kobiet ŁKS Łódż w latach 2017-2018. Drużyna zdobyła Puchar Polski w pierwszym występie pod jego wodzą.

milosz zniszczol

Kariera

Zniszczoł wszedł na profesjonalną scenę siatkarską w 2004 roku. W trakcie swojej kariery grał dla różnych klubów, takich jak Blox Wrocław, ŁKS Łódź i reprezentacja Polski. Ponadto grał w Niemczech, Francji i Stanach Zjednoczonych.

Na poziomie międzynarodowym Polak brał udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich i Mistrzostwach Świata. Od ponad dziesięciu lat jest żonaty z żoną Iwoną, z którą ma córkę. Miłosz Zniszczoł jest obecnie na emeryturze i spędza czas na trenowaniu młodych zawodników, przekazując im swoją wiedzę na temat gry.

Występy w meczach Pucharu Świata

Zniszczoł jest członkiem reprezentacji Polski od 2002 roku. Polak wystąpił w pięciu meczach Pucharu Świata i jest sklasyfikowany na 20. miejscu w światowym rankingu w tej kategorii. Pierwszy występ w Pucharze Świata miał miejsce w 2002 roku przeciwko Argentynie.

Reprezentacja przegrała ten mecz 1-3, a w kolejnym spotkaniu została pokonana przez Brazylię 3-2. W 2004 roku Polska wygrała ze Stanami Zjednoczonymi 3-0, ale w półfinale spotkała się ponownie z Brazylijczykami i przegrała 3-2. W 2007 r. Zniszczoł ponownie zagrał w Mistrzostwach Świata, a w ćwierćfinale reprezentacja zmierzyła się z Brazylijczykami, z którymi przegrała 1-3.

W półfinale Polska zmierzyła się z reprezentacją Rosji i przegrała 3-2. Pięć meczów, w których Miłosz Zniszczoł wziął udział w Mistrzostwach Świata, było najważniejszymi w jego karierze.

Najważniejsze osiągnięcia

W trakcie swojej kariery Zniszczoł dokonał wielu osiągnięć. Pięciokrotnie grał w reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata oraz dwukrotnie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich. Ponadto w czasie pobytu za granicą osiągnął wiele wspaniałych wyników i zdobył wiele wyróżnień.

Podczas pobytu w Niemczech Miłosz Zniszczoł zdobył mistrzostwo z drużyną Brocken-Ehrhoff w 2014 roku. Mimo że był to pierwszy tytuł w jego karierze, nie był on najważniejszy dla zawodnika. Ważniejszy jest fakt, że Zniszczoł został wyróżniony tytułem Defensywnego Gracza Roku Bundesligi. W tym samym sezonie był jednym z najlepszych piłkarzy w niemieckiej lidze narodowej.

Słowa końcowe

Miłosz Zniszczoł jest emerytowanym siatkarzem pochodzącym z Polski. W trakcie swojej kariery siatkarz grał dla ŁKS-u Łódź oraz reprezentacji Polski. Swoją karierę rozpoczynał w klubie Blox Wrocław. Zniszczoł grał również dla ŁKS Łódż i niemieckiego Brocken-Ehrhoff. Obecnie Zniszczoł zajmuje się trenowaniem młodych siatkarzy w swoim kraju. Polak ma duże doświadczenie w pracy i dużą wiedzę na temat gry.