Informacje

Michal Masny: co trzeba wiedzieć o słowackim siatkarzu?

10-02-22 - Dodany przez - cutecate32

Michal Masny - zawodowy siatkarz słowacki

Michal Masny, popularnie nazywany "Orłem", jest zawodowym siatkarzem grającym na pozycji atakującego w reprezentacji Słowacji. Michal Masny gra obecnie dla Olympiakosu Voula i jest zawodnikiem tego klubu od 2016 roku.

Michal Masny ma 1,76 m wzrostu, a jego waga wynosi 91 kg. Urodził się 13 grudnia 1991 r. na Słowacji. Michal Masny reprezentował swój kraj w różnych zawodach międzynarodowych, takich jak Olimpijski Turniej Kwalifikacyjny, Liga Światowa, Liga Europejska itp. Jego drużyna klubowa Olympiakos Voula zdobyła w 2017 r. tytuł mistrza Grecji w Superlidze. W tym samym roku wygrała również finał Super Ligi i Super Cup.

Michal Masny jest synem siatkarza, a jego ojciec jest byłym zawodnikiem reprezentacji narodowej. Od dziecka Masny uczył się gry w siatkówkę od swojego ojca. Zaczął grać w siatkówkę w wieku 12 lat, a od 2016 roku gra w reprezentacji Słowacji.

Wczesne życie Michała Masnego

Michal Masny urodził się 13 grudnia 1991 r. w Bańskiej Stiaveni na Słowacji. Urodził się w rodzinie siatkarza i ojca, który jest również byłym zawodnikiem reprezentacji narodowej. Masny zaczął grać w siatkówkę w wieku 12 lat, a od 2016 roku gra w reprezentacji Słowacji.

Ojciec Michala Masnego jest byłym siatkarzem, który reprezentował kraj na wielu międzynarodowych zawodach, takich jak Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy i Olimpijski Turniej Kwalifikacyjny. Jego dziadek, który również jest byłym siatkarzem, reprezentował kraj w latach 1950-1960.

Dorastając w rodzinie, w której oboje rodzice są zawodowymi siatkarzami, Masny z łatwością nauczył się gry w siatkówkę od swojego ojca i został zawodowym siatkarzem.

Profesjonalna kariera Michała Masnego

Michal Masny rozpoczął swoją profesjonalną karierę siatkarską w wieku 19 lat, podpisując kontrakt ze słowackim klubem Top ligovky Banska Stiaveni. Był kluczowym zawodnikiem drużyny i pomógł jej wygrać Topligę w sezonie 2015-16. W tym samym roku Michal Masny został wybrany najlepszym serwerem roku.

Po udanym występie w Toplidze Masny został zatrudniony przez grecki klub Olympiakos Voula. Olympiakos Voula to popularny klub siatkarski w Grecji, który w 2017 roku zdobył tytuł mistrza Grecji w Superlidze. W tym samym roku Olympiakos Voula wygrał również finały Super Ligi i Super Pucharu Grecji.

Honory i osiągnięcia Michała Masnego

  • Reprezentacja Słowacji (12 czapek)
  • Brązowy medal Ligi Światowej (2015)
  • Brązowy medal Ligi Europejskiej (2016)
  • Brązowy medal Ligi Światowej (2018)
  • Brązowy medal w Pucharze Azji (2018)
  • Brązowy medal Ligi Europejskiej (2018)
  • Brązowy medal w Olimpijskim Turnieju Kwalifikacyjnym (2018)
  • Brązowy medal Ligi Światowej (2018)
  • Brązowy medal w Lidze Europejskiej (2019)
  • Srebrny medal w Olimpijskim Turnieju Kwalifikacyjnym (2019)

Zakończenie

Michal Masny obecnie gra dla Olympiakosu Voula w Grecji. 27 maja 2019 roku Masny podpisał nowy kontrakt z Olympiakosem Voula do końca 2021 roku. Pełni również funkcję kapitana drużyny. Jest również kapitanem reprezentacji narodowej, która będzie reprezentować swój kraj podczas Ligi Światowej, która rozpocznie się 31 maja 2019 r.

Michal Masny jest praworęcznym środkowym blokującym, który gra jako atakujący. Jego gra opiera się przede wszystkim na grze na siatce, a oprócz tego może również wnieść wkład w postaci uderzeń, bloków i wykopów. Michal Masny reprezentował swój kraj w różnych międzynarodowych zawodach, takich jak Olimpijski Turniej Kwalifikacyjny, Liga Światowa, Liga Europejska itp. Jego drużyna klubowa Olympiakos Voula zdobyła tytuł mistrza Grecji w Superlidze w 2017 roku. W tym samym roku wygrała również finały Super Ligi i Super Pucharu.