Informacje o Klubie siatkarskim Delta Inowrocław

Sekcja siatkarska klubu sportowego Delta Inowrocław

Sekcja siatkówki Delecty została założona w 1956 roku. Jest to więc najstarszy klub w tej dyscyplinie sportu w Inowrocławiu. W pierwszych latach historii klubu nosił on nazwę "Polski Klub Pływacki Siatkówki". Wkrótce nazwa została zmieniona, a klub zaczął występować w Polskiej Lidze Siatkówki.

Chemik Inowrocław założony w 1949 roku

Chemik był jednym z największych klubów sportowych w Polsce. W 1949 roku w tym klubie powstała drużyna siatkarska. Drużyna ta nosiła nazwę "Budowlani". Nazwa klubu sportowego uległa zmianie w 1968 roku, kiedy to z klubu sportowego wydzielono sekcję siatkówki. Wkrótce nazwa ta została zmieniona na "Delta".

Awans Delta Inowrocław do Polskiej Ligi Siatkówki

W pierwszym sezonie klub występował w najwyższej lidze siatkówki w Polsce, zwanej Lotos Ligą. W kolejnych sezonach Delta musiała grać w drugiej lidze. W sezonie 2017/18 drużyna awansowała do PVPL. Jest to pierwszy awans tego klubu.

Sekcję siatkarską Delta Inowrocław założono w 1956 roku

Sekcja siatkarska w klubie była jedną z najstarszych. Została założona w 1956 roku i od ponad 50 lat gra w ekstraklasie. W skład tej sekcji wchodzą drużyny męskie i żeńskie.

Delta Inowrocław w rozgrywkach II ligi siatkówki

W II lidze siatkówki w Polsce zawodnicy grają z drużynami z innych regionów kraju. Liga podzielona jest na pięć grup. Na koniec sezonu drużyny są klasyfikowane według osiągniętych wyników. Zwycięzca ligi awansuje do Lotos Ligi.